Od hodowcy

Wybór rasy psa, który zagości na długie lata w naszym domu powinien być wyjątkowo przemyślany. Nie można kierować się wyłącznie względami estetycznymi,ponieważ może się wybrać rasę, która koliduje ze stylem życia danej osoby czy rodziny. Berneńczyk to niewątpliwie efektowny i elegancki pies, jego uroda i niezmienny charakter stanowi o jego wciąż rosnącej popularności. Przedstawiciele tej pięknej rasy są dziś obecni nie tylko na wielu wystawach, lecz jako psy towarzyszące i rodzinne zjednują serca domowych ognisk.

Berneński Pies Pasterski jest psem robiącym wrażenie. Jego duża masa i siła czynią z niego dobrego stróża, który swoim imponującym wyglądem skutecznie odstrasza intruza. Jest to pies czujny, odważny, a zarazem łagodny i zrównoważony. Wykazuje on silną potrzebę więzi z opiekunem,dlatego nigdy nie powinien być izolowany od swojej ludzkiej rodziny. Nie jest typem samotnika, uwielbia towarzystwo człowieka, a szczególną sympatią darzy dzieci.

Berneńczyk wykazuje wrodzoną potrzebę pilnowania stada, dlatego zawsze będzie starał się nam towarzyszyć we wszystkich możliwych zajęciach w ciągu dnia, a już na pewno będzie nas miał na przysłowiowym ,,oku”.

Jesteśmy członkami FCI i ZKwP

 

Fédération Cynologique Internationale

Fédération Cynologique Internationale

Związek Kynologiczny w Polsce

Związek Kynologiczny w Polsce